+420 777 908 428

Ferraty v Dolomitech

19. - 23.Červenec 2017 (5 dní)
4600 Kč
Cena zahrnuje: Horského průvodce, ferratové vybavení a balíček energie

Tato akce již proběhla. Ale nemusíš se bát, pořádáme plno dalších akcí!

Popis akce

Během 5 dní nás čekají překrásné severské Dolomity v okolí městečka Cortina D´Ampezzo. Městečko, které je obklopeno horami a stalo se ferratovým rájem. Dva dny strávíme v okolí štítu Tre Cime, které je protkáno turistickými trasami a nás zde čekají dvě ferraty a přenocování na horské chatě. Další dny budeme objevovat ferraty z období 1.světové války, projdeme se pod vodopádem nebo zdoláme vrchol hory Tofana Di Roses – 3225m.

Ferraty jsou ideální pro ty, kteří již absolvovali kurz nebo mají zkušenosti s pohybem na zajištěných cestách, netrpí závratěmi a mají přiměřenou fyzickou zdatnost. 

Lokalita

Dolomity se rozkládají na severu Itálie a patří mezi horské masivy Alp. Hory a nádherná příroda kolem nadchne každého horomila. Dolomity jsou protkány nespočtem zajištěných cest a mnoho z nich je pozůstatkem 1.světové války. Vojáci si cestu do hor usnadňovali ocelovými lany a žebříky a cesty jsou dnes využívány právě ferratovými nadšenci.

Doprava

Spolujízda s naší dodávkou, kapacita je 7 míst. Podle počtu lidí cena 800-1000 Kč.

Nebo doprava po vlastní ose.

Ubytování

Chata Drei Zinnen Hütte. Na přespání v chatě – člen Alpenverein 10E/noc, nečlen 20E/noc. Strávíme tam jednu noc.

Kemp Olympia  – cca 11 eur/noc.

Program

Krásné tůry s ferrátkami nebudou povětšinou velké obtížnosti, ale trvají vždy kolem šesti hodin. Je na co se těšit!

Cena nezahrnuje: jídlo, ubytování (20 eur horská chata, kemp 11E/noc), pojištění do zahraničí.

V případě vlastního ferratového vybavení je cena 4200,-

V závislosti na počasí, únavě a dalších podmínkách se může plánovaný program pozměnit.

 • 1.den

  V ranních hodinách odjezd z Prahy (případně dalších nástupních míst). Po příjezdu do Itálie nás čeká první seznamovací ferrata Giovanni Barbara (B), která vede ke kaskádám de Fanes.

 • 2.den

  V okolí dominantních skalních štítů Tre Cime se vydáme na vrchol Toblingerknoten. Cestou na vrchol po ferratě Leitnersteig (C), dolů ferratou Polního kuráta Hospa (B). Dorazíme k chatě DreiZinnenhütte, kde přespíme.

 • 3.den

  Ráno odcházíme z chaty a vydáváme se ferratou Interkofler (C) na vrchol Paterkofler a po zdolání vrcholu se vracíme zpět k autu.

 • 4.den

  Jedna z nejoblíbenějších ferrat Giovanni Lipella (C) na vrchol Tofana Di Roses - 3225m. Z našeho výletu nejnáročnější cesta - trvá celkem 7 až 8 hodin. Na vrchol se dá vyjít i po pěší turistické cestě.

 • 5.den

  Poslední den absolvujeme podle síly a nálady jednu z ferrat - Strobel (C), Marino Bianchi (C/D) nebo rakouskou Peter Kofler Klettersteig (C).

Další akce

2014-2018 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz