Kontaktuj nás!

Kite kurz – otázky a odpovědi

01.Červen - 31.Říjen 2019 (3 libovolné dny v sezóně)
Lefkáda, Rujána, Sardínie, Egypt, Zanzibar
od 8900 Kč
Cena zahrnuje 3 denní kite kurz, instruktora a komplet kite vybavení (neopren, kite, board, trapéz a helmu).
Chci jet!

Jak vypadá kite kurz pro začátečníky a z čeho se skládá?

Nejvíce oblíbená je varianta 6-denního kurzu pro začátečníky. Za tuto dobu by se z tebe měl stát soběstačný kiter, který zvládá i jízdu proti větru… Pokud si chceš kite jen vyzkoušet, vyber si 3 denní kite kurz. Tři dny tréninku jsou dostačující k bezpečnému zvládnutí techniky a pochopení o co vlastně go. Třetí den se už rozjíždíš a slavíš své první odjeté metry.

Program 3-denního kite kurzu:

 1. den se začíná teorií, ukázkami a pochopením v praxi. Naučíš se nejdřív bezpečně ovládát cvičného kita a ukážeme si jak si připravit klasického depower-kita na následující den. Mrkni na zpoveď Sofiána po prvním dni kurzu:
 2. den si už za našeho dohledu připravíte depower kite a trénuje se ovládání, starty a přistání. Naučíš se co dělat, když drak spadne a jak se dostat bezpečně na břeh bez sebemenší újmy. Učíme od jednoduchého k celkům.
 3. den se zpravidla už dostáváme k prvním rozjezdům a odjetým metrům. Výhodu mají ti, kteří už někdy vyzkoušeli wakeboard. A jaký je to pocit můžeš vidět tady:

Základní kurz už jsem měl. Mám si brát další pro pokročilé?

Absolvoval jsi už základní kurz, ale stále toužíš se něco přiučit, nebo zopáknout? Nabízíme takzvaný „Refresh kurz“. Rychlé opáčko a doladění toho co se nestihlo v kurzu pro začátečníky. Pak už jen nové a nové věci. Otočky, nebo první skůček? Refresh kurz je dvoudenní (2x 3 hodiny) a stojí 5500 Kč. Samozřejmě se můžeme domluvit na individuálních požadavcích.

Kolik hodin trvá kurz?

Zpravidla jeden den kurzu trvá 3-4 hodiny. Vše záleží na aktuální předpovědi a počtu lidí ve skupině. Při maximálním počtu 2 lidí ve skupině je časová dotace až 4 hodiny na den. Pokud chceš individuální přístup pro maximální pokrok, tak soukromá výuka je za 30% příplatek. Vždy, když podmínky, dovednosti a síly dovolí, tak si můžete ještě extra hoďku trénovat.

Co když nefouká?

Nějak se zabavíme, ale kurz neběží! Kite kurzy pořádáme na lokalitách, kde je vysoká pravděpodobnost větrných dní. I tak se může stát, že třeba 3 dny v kuse nefoukne. O svoje zážitky však nepřijdete! Kurz přesuneme na další větrný den. Pokud třeba přiletíte za námi jen na 3 dny na Lefkádu a 2 dny foukat nebude, tak máte rok si kurz dodělat ať už u nás, nebo u našich partnerských kite škol. Případně po domluvě si můžete vybrat jiný kurz (ferraty, voda, atd.).

Co po kurzu?

Kurzem sranda teprve začíná! Jsou skvělé povětrností podmínky a ty už máš kurz úspěšně za sebou. Pak je tu možnost využít půjčovnu. Samozřejmě půjčovna už je bez neustálé přítomnosti instruktora a je vyžadována soběstačnost. My se budeme snažit být vždy na blízku pro jakoukoliv radu. Pokud ovšem nefouká a jseš s námi na nějakém tripu, tak se dle aktuální nálady vydáme někam za zážitky…

 

Kolik to stojí?

Třídenní kite kurz (2 os. – 1 instruktor) stojí u nás od 8900 Kč. Týdenní vychází na 13900 Kč. V ceně je zahrnut profi instruktor a zapůjčení veškerého vybavení a neoprenu (pokud je třeba). Plavky musíš mít bohužel svoje! V případě privátní výuky je příplatek 30%. Zvýhodněná cena jednodenní půjčovny kite kompletu po kurzu je 1000 Kč na hlavu. Pokud jste však u nás neměli kurz a chcete využít půjčovnu tak si vezmeme 1600 Kč za kite komplet.

Kde probíhají naše kite kurzy v letní sezóně 2019?

 • Od 15.6. do 28.7. v Řecku na Lefkádě. Více informací o Lefkádě najdeš kliknutím na odkaz tady.
 • Od 25.8. do 20. 10. v Egyptě u Hurghady. Více informací o naší kite škole a kite kurzech v Egyptě najdeš tady.
 • Mimo tyto termíny můžeme uspořádat kurz na přání. Případně rádi doporučíme námi prověřené kite školy.

 

Program

 

 

 • 1.den

  se začíná teorií, bezpečností, ukázkami a pochopením v praxi. Seznámení s cvičným kitem.

 • 2.den

  si už za našeho dohledu připravíte depower kite a trénuje se ovládání, starty a přistání. Co dělat, když vám drak spadne a jak se dostat bezpečně na břeh bez sebemenší újmy.

 • 3.den

  se zpravidla už dostáváme k prvním rozjezdům a odjetým metrům. Výhodu mají ti, kteří už někdy vyzkoušeli wakeboard.

Další akce

2014-2020 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz