+420 777 908 428

ZANZIBAR kite trip

08. - 22.Leden 2018 (7,14 dní)
6900 Kč
V ceně: 3 denní skupinový kite kurz (2 osoby na instruktora), balíček energie... V ceně není: pojištění, ubytování, doprava na ostrov. Privátní kite kurz: 8900 Kč

Tato akce již proběhla. Ale nemusíš se bát, pořádáme plno dalších akcí!

Popis akce

PRVNÍ KITE TRIP V ROCE 2018 – ZANZIBAR!

Přemýšlíš kam za teplem na zimní dovolenou? Láká tě naučit se kitovat, nebo jsi už ostřílený rider? Vyraž s námi za exotikou do teplých krajů na ZANZIBAR – spojení kitingu a poznání nové kultury a destinace se nedá odolat!

Krom parádních kitových podmínek na tebe čekají nekonečně dlouhé bílé pláže, celodenní sunshine a teplota přes 30 stupňů. Pokud vítr nebude přát, tak se nudit rozhodně nebudeme. Prozkoumáme ostrov křížem krážem a nadýcháme se místní kultury a atmosféry. Šnorchlování, potápění s delfíny, plantáže s kořením, města, místní jídlo a lidé – je na co se těšit.

 

Lokalita

Zanzibar – africký ostrov patřící k Tanzánii leží na východním pobřeží Afriky. Má přes milion obyvatel, hlavním náboženstvím je zde islám a mluví se svahilsky. Svahilská fráze HAKUNA MATATA  -„žádnej problém“ nebo “ to je v pohodě“, mluví za vše.

PAJE je vesnička na východní straně ostrova a je právě tím nejlepším místem pro kite. Dlouhé bílé pláže a spousta prostoru je ideální pro kitové začátky. V období od ledna až do poloviny března jsou zde skvělé větrné podmínky. Jezdí se především na větších dracích – 12, 14 metrů (v závislosti na váze jezdce).

Doprava

Letecky z Prahy, s minimálně jedním přestupem, se na ostrov dostaneš za cca 15000,- Čas od času jsou výhodnější letenky za 10-12 tisíc. Cesta trvá zhruba 16 hodin (záleží na aktuálním spoji).

S výběrem letenky pomůžeme a akční letenky bedlivě sledujeme!

Ubytování

Zanzibar je Afrika, a proto je zde standard na jiné úrovni než jsme zvyklí z Evropy. Za klasickou cenu seženeš ubytování jednoduchého typu – 2-4 lůžkový pokoj, společné sociálky, společná kuchyňka na baráčku. Jsi v ráji a na ubytování se jde člověk pouze vyspat, proto není potřeba (alespoň podle nás) bydlet v luxusu. Přesto máš v závislosti na ceně široký výběr ubytování:

 1. Od drahých resortů – hotel s bazénem a all inclusive, po pěkné bungalovy na pláži za vyšší ceny.
 2. Jednoduché ubytování za nízkou cenu s nižším standardem.

Obě varianty vám rádi pomůžeme najít. Zatím jsou zarezervovány místa v guest housu, kde jsou společné sociálky a společná kuchyňka. Pokoje po 2, či po 4. Cena za noc je cca 15-20 dolarů .

Program

Orientační obsah 3 denního kite kurzu, který je vždy přizpůsoben individuálním dovednostem. Každý den se skládá ze 3 až 4 hodin kurzu, dle povětrnostních podmínek. Na jednoho instruktora připadají maximálně 3 kurzanti. Vybavení je v ceně kurzu a skládá se z  kitu, prkna, trapézu a helmy.

Cena 6900 Kč je v případě kurzu skupiny (dvě osoby na 1 instruktora). V případě privátní výuky je cena kurzu 8900 Kč.

Mrkni na video reporty z jednotlivých dnů na našem Vimeu :

Kite kurz- day three from BUSSAN on Vimeo.

Měna – oficiální měna je tanzanský šilink, ale všude se dá platit dolary.

Vízum – při vstupu na ostrov zaplatí každý jedinec 50 dolarů. Dopředu není potřeba si vyřizovat žádné vízum.

Očkování – doporučené je břišní tyfus a žloutenka AB. Pokud letíte přes Tanzánii, je potřeba být očkován na žlutou zimnici (dokládá se platný záznam o očkování). Při příletu přímo z Evropy není očkování potřeba. Více informací zde.

 • 1.den

  Teorie a bezpečnost, seznámení s kitem, nafouknutí kitu, cvičný kite a manipulace s nim...

 • 2.den

  Manipulace s klasickým kitem, body dragging (tahání se po břiše)....

 • 3.den

  Body dragging s prknem, 1. rozjezdy..

 • 4-14.den

  Výlety po ostrově a užívání si exotiky a tropického ráje.
  Šnorchlování s delfíny, Spice tour, historický Stone Town, národní park Jozani, výlet na ostrov Prison Island za želvami, atd.

Další akce

2014-2018 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz