Kontaktuj nás!

Ferraty v Totes Gebirge

15. - 17.Červen 2018 (3 dny)
3400 Kč
Cena zahrnuje: certifikovaného horského průvodce, ferratové vybavení, balíček energie.

Tato akce již proběhla. Ale nemusíš se bát, pořádáme plno dalších akcí!

Popis akce

3 denní přechod pohoří Totes Gebirge, kde tě čekají krásné déčkové ferraty a přenocování na horských chatách. Tenhle třídenní trip v srdci hor tě rozhodně nadchne!

Jedná se o náročnější ferraty a zároveň o celodenní pohyb v horách – je nutné mít jistou fyzickou zdatnost, absenci závratí, absolvovaný ferratový kurz nebo mít již s pohybem na ferratách zkušenost.

Lokalita

Totes Gebirge neboli Mrtvé hory se nachází v Rakousku jižně od města Linz. Pohoří patří mezi krajinnou chráněnou oblast a my si jeho krásy náležitě vychutnáme. Čeká nás zdolání vrcholu Grosser Priel (2515m) a Schermberg (2396m).

Doprava

Spolujízda naší dodávkou – kapacita 7 osob. Podle počtu osob cena 600-800 Kč.

Nebo se doprav po vlastní ose.

Ubytování

Horská chata Prielschutz Haus a horská chata Welser Hütte. Cena za noc je pro členy Alpenverein (vlastníky celoročního pojištění) 12 a 8 eur. Pro nečleny 22 a 16 eur.

Spí se v tzv. lagrech, kde je v jedné místnosti několik matrací vedle sebe. Za příplatek možnost spát v pokoji s postelí. Není potřeba mít sebou spacák. K dispozici jsou na místě deky. Stačí jen vložka do spacáku nebo prostěradlo, které si pod ní dáte. Snídaně a jídlo v omezené nabídce se dá na chatách zakoupit.

Program

V závislosti na počasí, únavě a dalších podmínkách se může plánovaný program pozměnit.

Cena nezahrnuje: jídlo, ubytování, pojištění do zahraničí.

V případě vlastního ferratového vybavení je cena 3000,-

  • 1.den

    Odjezd v ranních hodinách do Rakouska. Cílem dne je výšlap k chatě Prielschutz Haus, kde přespíme. Při dostatku času a chuti zdoláme ferrátku Poppenberg (C/D) trvající 1,5 hodiny.

  • 2.den

    Výstup na nejvyšší vrchol Totes Gebirge - Grosser Priel (2515m) po ferratě Bert Rinesch (D). Na vrcholu staneme za 4-5 hodin a z vrcholu dojdeme k chatě Welser Hütte, kde strávíme druhou noc.

  • 3.den

    Z chaty Welser Hütte se asi po 30 minutách dostaneme k nástupu poslední ferraty Tassilo (D), která nás cca za 3 hodiny dovede na vrchol Schermberg (2396m). Odtud se pak vydáme zpět k Prielschutz Haus a dále zpět k autu.

Další akce

2014-2019 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz