Kontaktuj nás!

Ferraty v Solné komoře

02. - 04.Srpen 2019 (3 dny)
Rakousko
3500 Kč
Cena zahrnuje: horský průvodce, ferratové vybavení, balíček energie.

Tato akce již proběhla. Ale nemusíš se bát, pořádáme plno dalších akcí!

Popis akce

Ferratový kurz – výprava za ferratovým dobrodružstvím do rakouských Alp. Kdo má rád hory a chce si výlety ještě trochu okořenit, pro toho jsou zajištěné cesty ideální volba. Fotogalerka z minulé výpravy tady!

Ferratový kurz pro začátečníky – nemáš zatím zkušenost s ferratami? Nevadí. Vše vysvětlíme, ukážeme a zdoláme spolu tvé první cesty.

Lokalita

Vydáme do oblasti Solné komory (Salzkammergut). Tvoří ji tektonické jezerní pánve, které jsou od sebe odděleny horami. Město Hallstatt patří mezi památky UNESCO a určitě stojí za návštěvu.

Doprava

Spolujízda s naší dodávkou – kapacita je 7 osob. Cena podle počtu lidí cca 600-800 Kč.

Ubytování

Kemp v městečku Hallstatt (cena cca 13 eur/noc). Druhou možností je spaní pod širákem. Záleží jen na naší domluvě ve skupince.

Program

V závislosti na počasí, únavě a dalších podmínkách se může plánovaný program pozměnit.

Pro koho akce je? Pro všechny začátečníky, které láká tento sport, nebojí se extrémně výšek a mají přiměřenou fyzickou zdatnost (zvládnou 6ti hodinovou túru). Výlet je určen i pro ostřílené ferratisty, kteří touží zdolat právě výše zmíněné ferraty, jen nemají s kým vyrazit, nebo se jim nechce samostatně nic plánovat.

Cena nezahrnuje: cestu, jídlo, ubytování, lanovka, pojištění do zahraničí.

V případě vlastního vybavení je cena 3100,-

Na odpovědi na dotazy před tvou první cestou koukni tady!

  • 1.den

    V ranních hodinách odjezd do Rakouska. První ferrata nese název Leadership (C). Než se na ní vydáme seznámíme s ferratovým vybavením a chováním na samotné ferratě.

  • 2.den

    Ferrata Gams (C) na vrcholu Krippensteinu s nádherným výhledem na jezero. Vyhlídka 5 fingers jako odměna za námahu. K ferratě se přiblížíme lanovkou. Při nadbytku sil a chuti si vylezeme ještě krátkou ferratu Obertraun. Po ferratě si projdeme městečko Hallstatt.

  • 3.den

    Krásná soutěska Postalmklamm (C) a nezapomenutelná ferrata přímo v ní. Po vystoupení se soutěsky se můžeš vydat po pěší nebo se rozhodnout pro zdolání déčkového úseku ferraty. Po cestě možnost koupání v přírodních "vanách". Na zdolání nám postačí necelých pět hodin. Nad soutěskou je příjemná hospůdka s pivem a místními specialitami. Návrat zpět do Prahy ve večerních hodinách.

Další akce

2014-2019 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz