Kontaktuj nás!

Madeira adventures

17. - 24.Duben 2020 (8)
9900 Kč
V ceně: průvodce, doprava po ostrově, ubytování, vyřízení kempovacího povolení.
Chci jet!

Popis akce

Láká tě ostrov Madeira a chceš ji zažít zábavněji, napínavěji a dobrodružněji? Kempováním v různých koutech Madeiry poznáš dočista celý ostrov syrověji a zajímavěji, než z luxusních hotelových pokojíčků. Budeš naprosto vtažen do přírodních a podnebních podmínek ostrova, který má svoje vlastní mikroklima. Vyprahlý východní cíp, suchý jih a deštivější sever ostrova a do toho hory a jejich měnící se počasí, mlhy a nádherné východy slunce.

Madeira adventures with BUSSAN from BUSSAN

Lokalita

Madeira je okouzlující ostrov uprostřed Atlantiku. Říká se mu také Ostrov věčného jara nebo Květinový ostrov. Patří správně pod Portugalsko a úředním jazykem je tedy portugalština.

Více o ostrově jsme sepsali tady.

Doprava

Letecky Praha – Funchal. Z Prahy je nejlepší volba letět se společností SmartWings přímým letem Praha – Funchal. Cena letenky vyjde na zhruba 8500,- zpáteční bez zavazadla. Se zavazadlem je momentálně na termín 24.4.-1.5.2020 cena 9600,-. Dá se letět i jinou společností s přestupy, ale z časových důvodů se tato volba příliš nevyplatí. Po ostrově se budeme přesouvat autem.

Ubytování

Kempování! Je na co se těšit. Madeira má oficiálně pouze jeden kemp v Ribeira Da Janela, ve kterém strávíme několik nocí. Zbytek nocí nás čeká v kempech neoficiálních, které jsou ale krásně „zapuštěny“ do místní přírody. Na tyto kempy vyřídíme patřičná povolení.

Kemp  Ribeira Da Janela (2 noci) – wifi, sprchy, záchody, kuchyňka, gril.

Ostatní kempy (4 noci) – jedná se o přírodní kempoviště bez sociálního zařízení. Les nám bude přítelem a blízká leváda s vodopádem v Ribeiro Friu naší koupelnou.

Funchal (1 noc) – ubytování v hotelu se snídaní.

Program

Program je stvořen tak, aby jsi za 8 dní co strávíš na Madeiře viděl všechny její hlavní krásy a nasál její atmosféru. Dá se však libovolně poupravit na základě tvých a skupinových přání, únavy a především počasí, které je v horách proměnlivé. Cílem je – užít si to naplno!

Jaká bych měla mít od výletu očekávání? Pokud jsi milovník přírody, rostlin, hor a pěší turistiky je pro tebe tento ostrov to pravé. Na koupání v moři a celodenní válení na pláži se však netěš. Je tu jen jedna písčitá pláž a několik možností koupání v přírodních, či uměle vybudovaných mořských bazénech..

Co je tedy na Tobě? Koupit letenku, se kterou ti rádi pomůžeme, a zbytek se můžeš těšit na velkou Madeirskou jízdu.

Náročnost pěších výletů? Cesty podél levád jsou jen v malém převýšení. Jde tedy o nenáročné tůry a nejdelší měří 20 km. Cesta na Pico Ruivo má převýšení 700 m tam i zpět. Nejedná se však o extrémní terén – tůru zvládne naprosto každý.

Co je to Leváda? Leváda jsou zavlažovací kanály, kterými je protkána celá Madeira. Tyto zavlažovací kanály vedou vodu z hor do údolí a nejvyšší leváda se nachází v nadmořské výšce 1600 metrů. Krásně zapadají do přírodního prostředí, jsou vedeny i mnoha kilometrovými tunely a dnes jsou hojně využívány turisty.

Co s sebou? Stan, karimatka, spacák, pohory, batoh na tůry, plavky, oblečení do hor, nepromokavá bunda nebo pláštěnka.

A co jídlo? K dispozici budou vařiče a tedy i možnost si něco jednoduchého uvařit. Ranní kávička je samozřejmostí. Po ostrově je v každém větším městě supermarket s velkým výběrem potravin a  také si můžeme zaskočit do restaurace na oběd či večeři.

 • 1.den

  Přílet do Funchal. Nákup zásob a cesta k východnímu cípu Ponto de Sao Lourenco, kde strávíme první noc pod stanem.

 • 2.den

  Východ slunce na nejvýchodnějším místě Madeiry. Koupání v Atlantiku a cesta zpět k autu. Zastávka na pláži Prainha Beach. Poté se přesuneme do Ribeiro Frio, kde se nachází pstruží farma a náš další kemp. Výlet na vyhlídku Balcoes.

 • 3.den

  Vstávání před svítáním a přejezd na Pico do Areiro, kde si užijeme východ slunce. Dále nás čeká krásný pěší výlet na nejvyšší horu Madeiry - Pico Ruivo (1862 m) a zpět k autu.

 • 4.den

  Čtvrtý den nás čeká jedna z nejkrásnějších levád na ostrově a to leváda Caldeirao Verde a Caldeirao Inferno, která je zakončená působivou skalní stěnou.

 • 5.den

  Po dvou náročnějších dnech trochu polevíme. Prohlídka městečka Santana a jeho typických slaměných domků, cesta podél krásného severního pobřeží až do města Porto Moniz, kde se svlažíme v přírodních bazénech. Kemp se nachází v Ribeira da Janela.

 • 6.den

  Další levádový den, kdy se vydáme do oblasti Rabacal, kde nás cesty provedou rovnou třemi levádami - 25 Fontes, Risco a da Rocha Vermelha.

 • 7.den

  Přejezd na jižní stranu ostrova přes vyhlídku Bica da Cana, sedlo Encumeada, kde je pěkná kratší leváda a vyhlídku Cabo Girao - 2.nejvyšší útes v Evropě vysoký téměř 600m. K večeru přijedeme do hlavního města Funchal, kde se ubytujeme a vyrazíme do jeho ulic.

 • 8.den

  Funchal - prohlídka města, květinová zahrada, nákupy suvenýrů a program dle libosti. Po obědě vyrazíme pomalu k letišti, kde na nás čeká speciál zpět do ČR.

Další akce

2014-2020 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz