Půjčovna vybavení Nejbližší akce

Co se stalo ve Francii, ve Francii…

…nemůže přece zůstat! Všechno vám pěkně vyslepičíme. Kdo s kým, jak a proč?

Po předchozích ročnících jsme si nemohli dovolit tuhle událost jen tak vynechat. Pátý ročník Zevl a FRski na sebe nenechal dlouho čekat.

Datum? Mimo-sezónní začátek dubna. Málo lidí, žádné tlačenky u vleků ani při rozjezdu na skok. Jarní počásko slibuje dlouhé dny s velkou pravděpodobností sluníčka a krásné vypálené sovy. Samozřejmě něco za něco. Nám i zapršelo. Na úpravu snowparků zbyli už jen 4 shapeři, a tak ne vše je vždy v největší parádě. Odpoledne už je zpravidla jarní slashík a to může naštvat leckterého špona. Sjezdovkáři si přivstávali na první lano, kdy byl ještě manšestr. Vyznavači měkkých dopadů v parku byli víc jak spokojení.

Středisko? Volba padla opět na středisko VARS. Středisko je propojené s Risoul a nabízí celkem obstojný počet sjezdovek se snowparky i v našem jarním termínu. Nadmořská výška střediska je od 1850 m n.m. do 2750 m n.m. Jednoduché bedýnky jsou v parku podél gondoly Chabrieres. Jezdí tu ale spousta dětí a tak jsou brzo v hellu. Nás nejvíc uchvátily skoky. Tři lajny skoků různých velikostí, které ústily přímo do Zevl zóny. Sjezdovkáři si oblíbili sjezdovku Olympique, která je parádně dlouhá a nabízí příjemné svezení. Pro odpolední chilládu zavítali samozřejmě za zbytkem do Zevl zóny v parku.

 Ubytování? Žádný luxus není třeba, jede se přece za sněhem. O maličký králíkárny jako v Les 2 Alpes 1800 však nestojíme. Volíme tedy Ecrin des Neiges, v poho apartmány s vybavenou kuchyňkou a dostatkem prostoru. Máme vyzkoušeno, že na 6 lůžkový apartmán se vejde 36 lidí a to nám stačí. Z ubytování to je cca 300 kroků do centra na párty i do Sparu pro bagetu. Z párty je to bohužel o nějaký ty kroky dál (nepamatuji si přesně). A na svah je to jen přes cestu.

Složení? Všichni zúčastnění chtěli prožít naplno celý týden v té nejlepší partě! Bylo úplně šumák, jestli přijeli hrotit triky v parku nebo jen zevlit do chillu. Každý měl možnost si vychutnat tento týden na horách dle svých představ. Základ už je více jak 7 let stejný. Tvoří ho Freeski crew Kladno a kámíci z Blbneme. S náručí a Jagrem v ruce vítáme každou novou tvář. Letos nás omladila v parku čerstvá krev kolem Dominika Čermáka ze Šumperka. Počet holek zase navýšila vražedná skupinka od Vierky Proškové. Dokonce kvůli nám přiletěly i usměvavé letušky až z Dubaje. Během akce jsme se samozřejmě snažili zlanařit co nejvíce lidí a ukázat jim naši vášeň. Všichni si měli možnost díky Freeskibazar.cz zapůjčit lyže a vyzkoušet něco nového. Ne jeden lachtan odložil svoje prkno a vrátil se po X letech na ski.

A co se dělo? Začalo to všechno solidní seznamovačkou ve dvojpatráčku. Cestu si každý zpříjemnil dle své chuti. Po uvítání na ubytování následovala divočina a welcome párty, která stmelila bleskurychle kolektiv. Točený Excelent nechyběl. Někomu se dokonce povedlo sklidit i pozdní sběr.

Každé ´´ráno´´ v 11 probíhaly pravidelné rozcvičky. Účast byla hojná i v úterý, kdy padal mokrý sníh. Vznikla crew „Holky tvarovačky“, které si samy postavily bedýnku. V euforii z výkonu s lopatou nasadily hned prkna a lyže.  Pro spoustu holek to byl 1. den freestylu a tak hned okusily měkkost svých prdelek. Když docházela energie, šáhlo se po Big Shocku. Každý jezdil, co to šlo. Nejvíc toho najezdil bezpochyby Aleš, kterého nezastavila ani svalová horečka. Ráno drtil vždy trojky a pětky, odpoledne sedmičky a backflipy. Kdybychom neodjeli, tak jezdí dodnes.

Uprostřed týdne bodnul relax a Excelent grilovačka přímo na svahu. Každý si dal pivko s libovou klobáskou. Teda až na Tarzana, který si ogriloval zeleninku. Nechyběla hudba, pohodička a session na bedýnce slečen tvarovaček. Večerní velkolepé párty jsme ordinovali obden. Občas nám je okořenila místní policie. Tapmaschina a pípa byla uchráněna od zabavení. Odnesla to jen jedna občanka. Příjemní Frantíci opět nezklamali.

Předposlední den byl ve znamení focení a točení. Sluníčko pálilo ze všech stran. Holky pózovaly se svými novými čelenkami OukiDouki a cvakala se jedna fotka za druhou. Všichni už byli dost rozježdění a tak se krásně hecovalo. Viktor vytáhl i Máju na skoky a padaly hodnoty. V takové bandě se jezdí jedna báseň!

Spousta lidí se nestihla za těch 7 dní ani rozkoukat a už tu byl poslední den. Stihlo se toho ale fakt hodně. Podpí s Holi oslavili své 1. výročí. Jiní budou slavit až za rok, někdo odjel zase naopak single. Odjížděly se opět nové triky na svahu a někteří si uvědomili že nejsou vůbec STARÝ, viď Dočis?! Poslední večer, poslední instrukce k odjezdu a večernímu programu a hurá do města za kulturou.

Zevl a FRski je prostě naše srdcovka. Celou akci zvěčnil profi kameraman Dominik Šlambora spolu s fotografem Michalem Kubalou, a tímto jim moc děkujeme. Všichni to děláme s vášní k horám a v touze se ukázat, že žijeme! A vy se už teď můžete těšit na Afterpárty s premiérou videa i fotek, která bude již tento pátek v Dafe! Doufám, že se uvidíme!2014-2023 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz