Půjčovna vybavení Nejbližší akce

Zevl a FRski deník

Sedmý ročník Zevl a FRski je za námi, tak si to pojďme shrnout! Jiné středisko, apres-ski s panoramaty na svahu. A párty chalet se saunou, do které se vejde na jednoho 8 holek. Taková atmosféra prostě láká k nezvyklým činům…

Za středisko jsme letos zvolili L2A (čti Dvě Alpy) a to hned z několika důvodů. Ve Varsu na ubytku nás už z jakýchsi důvodů nechtěli. Další chtěli změnu. A za třetí, park v L2A je taky vyhlášený a již z dřívějška vyzkoušený. Nakoukni jak takovej týden vypadal. Usaď se a mrkni na Téčkův deník z Francie.

Zevl a FRski deník from BUSSAN on Vimeo.

Nejeli s námi jen drtiči v parku, ale převážná většina byla šponi, menší většina lachtani a větší než menší většina lachtanů byla freeskieři.

Špon – jedinec, který se pohybuje převážně po sjezdovkách. Dříve nosil útlé šponovky, aby byl co nejrychlejší. Ty už se nenosí, označení zůstává.

Freeskier – jedinec, který má obousměrné lyže a pohybuje se většinou v okolí skoků, bedýnek a dalších překážek ve snowparku. K tomu dětské hůlky, případně zcela bez holí.

Lachtan – jedinec pohybující se po sněhu lachtaní chůzí. Většinou lyžařům nestíhá a o hůlky se neopře.

Ne každý měl čas si psát svůj deníček jako Téčko ve videu. Proto jsme se rozhodli pro následující zpověď jednoho z účastníků. Odchytli jsme si zástupce lachtanů a poptali se na jeho zážitky.

Zpověď

Co cesta busem? Dost lidí se děsí strávit 20 hodin na trase. Jak se to dá zvládnout?

Na osobní letadlo jsem ještě nenašetřil, proto je autobus asi na nejpohodlnější forma, neboť po X hodinách řízení bych asi těžko šel druhý den na svah s takovým nadšením.

Kde jsi trávil nejvíc času: Park, zevl nebo apres ski?

Letos se mi to podařilo hodně dobře rozložit, první den jsem si trochu zaprášil a zkusil nějaké sjezdovky a pak už se otrkával postupně v parku až do posledního dne, kdy jsem se na pár jibbech nechal zvěčnit naším kameramanem a fotografem. Kritický den jsem raději strávil na grilovačce a hlídal jsem pípu před pivochtivýma Polákama. Apres-ski v Panobaru byla samozřejmostí, i když ne každý den byla síla a vůle to tam rozjet. Určitě si každý najde svoje, kdo chce prvním lanem nahoru a 5 hodin v kuse jezdit sjezdovky, nebo park, tak jezdí, kdo se necítí, tak odpočívá v lehátku v Zevl zoně.

Jaká je morálka v buse na svahu a na párty?

Bus – cesta tam, jako obvykle, vcelku poklidná seznamovací párty v zadní části, aby se nám dobře spalo. Cesta zpět v duchu stavu po závěrečné párty, zadní část si prodloužila párty ještě o celý den v buse, zbytek dospával a očekával příchod kocoviny.

Svah – nádherný počasí, pro lachtany super park s dlouho lajnou jibbů a dvěma menšími skoky na konci; třetí den grilovačka i se sudem Excelentu, takže paráda a ještě jednou vám dík za takto zvládnutý kritický den.

Párty – bez komentáře.

Jaké jsi měl očekávání a jaká byla skutečnost?

Očekávání – přijet, zapařit a od druhého dne točit trojky na skocích.

Skutečnost – přijel jsem, zapařil, první den zaprášil, pak si narazil zadek a už jsem jen shredil bedýnky a užíval sluníčka a zevlil.

Čím je pro tebe Zevl a FRski jedinečné

Je to skvěle organizovaná akce, kdy je o všechno postaráno, takže nemusím nic řešit. Samozřejmě také skvělá parta lidí a spousta zábavy.

Jaký byl tvůj nejlepší a nejhorší zážitek z téhle akce?

Nejlepší – odjetý frontsideboardslide na bedně.

Nejhorší – cestou zpět mi nebylo úplně nejlépe.

Díky za rozhovor, přejeme ať tyto pocity a zážitky vydrží v paměti co nejdéle! Velké díky patří i Excelentu, Jagermaisteru a Freeskier.cz za podporu, s kterou se Zevl a FRski pořádá daleko snáž!

 2014-2023 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz