Půjčovna vybavení Nejbližší akce

Otevření nové ferraty ve Slaném

V sobotu na ferratě ve Slaném bylo narváno! Tuto sobotu to jsou přesně 2 roky od otevření via ferraty na Slánské hoře. Od té doby přibyly nové trasy, které byly slavnostně otevřeny právě tento víkend!

 

Slánská hora je čedičový pozůstatek dřívější sopečné činnosti. Hora tvoří přírodní památku a mnoho ochranářů bylo proti stavbě ferraty. Po dlouhém vyjednávání za iniciativy zastupitele Tomáše Richtra byla ferrata obohacena o další cesty. Díky nejen jemu se zde nachází krasné ferratové centrum, které je druhé největší v ČR.

Nyní je na výběr z 6 zajištěných cest obtížností B/C až D/E. Na zdolání tě čekají dva lanové mosty o délce 10 metrů. Nejdelší cesta má 76 metrů a převýšení je 40 metrů. Doba potřebná k nástupu je 10 min, samotná cesta zabere zhruba 25 minut a sestup zpět na parkáč v Bienerově ulici opět 10 min. Podrobný popis cest a obtížnosti najdeš zde.

Slavnostní otevření, příjemná atmosféra, bohatý raut, dobré pivko slánského pivovaru Antoš a nejen to.  Přítomen byl autor ferraty Karel Bělina. Spoluautor ferraty a horský vůdce Roman Kozelka, který zároveň vedl a slavnostně slaňoval starostu města Slaný. Součástí otevření byla ukázka lezení dětí z oddílu HO Pohodička Slaný, možnost zapůjčení a vyzkoušení vybavení.

 2014-2023 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz