Půjčovna vybavení Kontaktuj nás!

Aktuální Covid informace pro cesty do Egypta

Chtěl bys vyrazit do Egypta za kitováním a zajímají Tě aktuální omezení kolem Covid pandemie? V následujícím článku se dočteš vše, co by tě mohlo zajímat k vycestování.

Před odletem

Aktuální (20.2.2022) a podrobné informace k vycestování do Egypta nalezneš ZDE na stránkách velvyslanectví ČR v Káhiře.

Pro vstup do Egypta je nutný PCR test nebo antigenní test nebo očkování. PCR test nebo antigen nesmí být starší jak 72h. Test lze udělat i na letišti v HRG za 30 USD.  Certifikát o očkování musí být s QR kódem a musí být min. 14 dní po dokončení vakcinace. Pokud jsi covid prodělal, musíš se i tak prokázat negativním testem. Testy musí také obsahovat QR kód.

Přímé lety z Prahy do Hurghady provozuje Smartwings momentálně 4x týdně. Aktuální info ohledně covid opatření pro vstup do letadla a vycestování nalezneš ZDE.

AirCairo létá momentálně do Hurghady 2x týdně. Jejich podmínky pro cestu si přečteš ZDE.

Po příletu

V letadle obdržíš příletový formulář, který vyplníš a společně s PCR testem (ATG testem) nebo potvrzením o vakcinaci ho ukážeš po příletu po vystoupení z letadla místnímu pracovníkovi. Pro vstup na palubu letadla je potřeba mít negativní test (antigenní nebo PCR). Každá společnost má jiné podmínky, je nutné si vše před cestou vyhledat. Kdo nemá negativní test z ČR, tak je možnost si udělat PCR test na letišti po příletu do Hurghady za 30 USD.

Od 1.5.2021 se opět platí vízum za vstup do Egypta 25 USD. Platí se po příletu na letišti. Případně lze vyřídit online (min. 7 dní předem).

Situace v Egyptě

Roušky si tu nosí každý dle svého uvážení a vědomí. Všechny služby a servis je bez omezení. Do velkých obchodních center je rouška povinná. Do restaurací a všech ostatních služeb povinná není. Covid tu samozřejmě je a tak je lepší dodržovat základní hygienická pravidla.

Návrat do ČR

Aktuální podmínky pro návrat do ČR nalezneš ZDE.

 

Kite kurzy  a kite trip

Užitečné informace ke kite tripu, podmínkách kitování  a nabídce našich kite kurzů v Egyptě v Hurghadě nalezneš ZDE.

Snažíme se pravidelně aktualizovat informace, dle platných nařízeních. Přesto však doporučujeme si informace ověřovat přes výše uvedené odkazy přímo ze zdrojů a na stránkách MZV.

Chybí nějaké informace v článku? Máš své poznatky? Neváhej napsat komentář a usnadnit cestu dalším kiterům.2014-2022 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz