Kontaktuj nás!

Aktuální Covid informace pro cesty do Egypta

Chtěl bys vyrazit do Egypta za kitováním a zajímají Tě aktuální omezení kolem Covid pandemie? V následujícím článku se dočteš vše, co by tě mohlo zajímat k vycestování.

Před odletem

Aktuální a podrobné informace k vycestování do Egypta nalezneš ZDE na stránkách velvyslanectví ČR v Káhiře.

Přímé lety z Prahy do Hurghady provozuje Smartwings momentálně 3x týdně. Od 7.5. létají denně. Aktuální info ohledně covid opatření pro vstup do letadla a vycestování nalezneš ZDE.

AirCairo létá momentálně do Hurghady 2x týdně. Jejich podmínky pro cestu si přečteš ZDE.

Po příletu

V letadle obdržíš příletový formulář, který vyplníš a společně s PCR testem ukážeš po příletu po vystoupení z letadla místnímu pracovníkovi. Pro vstup na palubu letadla je potřena mít negativní test (antigenní nebo PCR). Pro vstup do Egypta je ale nutný negativní PCR test. Kdo nemá PCR test z ČR, tak je možnost si jej udělat na letišti po příletu do Hurghady za 30 USD. První z letadla vystoupí lidé s platným negativním PCR testem. Poté jdou na řadu lidé, kteří mají jen antigen. Ti jdou ihned po vystoupení z letadla na PCR test. Pozor na platné PCR testy z Čech, které jsou ale psané jen rukou od doktora. Místní pracovníci s nimi mají problém a stalo se, že vás pošlou na PCR test na letišti. Je lepší mít tištěnou verzi.

Nově prozatím do 30.4. se neplatí vízum do Egypta.

Situace v Egyptě

Roušky si tu nosí každý dle svého uvážení a vědomí. Všechny služby a servis je bez omezení. Do velkých obchodních center je rouška povinná. Do restaurací a všech ostatních služeb povinná není. Covid tu samozřejmě je a tak je lepší dodržovat základní hygienická pravidla.

Návrat do ČR

Před odletem do ČR je třeba podstoupit PCR test, nebo mít lékařské potvrzení z ČR o prodělání Covidu (nesmí být starší více jak 3 měsíce). PCR test stojí od 30 USD. Záleží, jestli se domlouvá přes CK, nebo individuálně. Je možnost za 50 USD objednat výtěr přímo v kite-centru a neztrácet tak čas cestou do Hurghady, nebo do El Gouny. Po návratu do ČR je teoreticky povinná 5 denní karanténa a potom po 5 dnech od návratu opět odběr PCR testu.

Kite kurzy  a kite trip

Užitečné informace ke kite tripu, podmínkách kitování  a nabídce našich kite kurzů v Egyptě v Hurghadě nalezneš ZDE.

Snažíme se pravidelně aktualizovat informace, dle platných nařízeních. Přesto však doporučujeme si informace ověřovat přes výše uvedené odkazy přímo ze zdrojů a na stránkách MZV.

Chybí nějaké informace v článku? Máš své poznatky? Neváhej napsat komentář a usnadnit cestu dalším kiterům.2014-2021 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz