Kontaktuj nás!

Aktuální Covid informace pro cesty do Egypta

Chtěl bys vyrazit do Egypta za kitováním a zajímají Tě aktuální omezení kolem Covid pandemie? V následujícím článku se dočteš vše, co by tě mohlo zajímat k vycestování.

Před odletem

Aktuální (7.8.2021) a podrobné informace k vycestování do Egypta nalezneš ZDE na stránkách velvyslanectví ČR v Káhiře.

Pro vstup do Egypta je nutný PCR test, nebo očkování. PCR test nesmí být starší jak 72h od příletu. Lze udělat i na letišti v HRG za 30 USD.  Certifikát o očkování musí být s QR kodem a musí být min. 14 dní po dokončení vakcinace.

Přímé lety z Prahy do Hurghady provozuje Smartwings momentálně denně. Aktuální info ohledně covid opatření pro vstup do letadla a vycestování nalezneš ZDE.

AirCairo létá momentálně do Hurghady 2x týdně. Jejich podmínky pro cestu si přečteš ZDE.

Po příletu

V letadle obdržíš příletový formulář, který vyplníš a společně s PCR testem ukážeš po příletu po vystoupení z letadla místnímu pracovníkovi. Pro vstup na palubu letadla je potřena mít negativní test (antigenní nebo PCR). Pro vstup do Egypta je ale nutný negativní PCR test. Kdo nemá PCR test z ČR, tak je možnost si jej udělat na letišti po příletu do Hurghady za 30 USD. První z letadla vystoupí lidé s platným negativním PCR testem. Poté jdou na řadu lidé, kteří mají jen antigen. Ti jdou ihned po vystoupení z letadla na PCR test. Pozor na platné PCR testy z Čech, které jsou ale psané jen rukou od doktora. Místní pracovníci s nimi mají problém a stalo se, že vás pošlou na PCR test na letišti. Je lepší mít tištěnou verzi.

Od 1.5.2021. se opět platí vízum za vstup do Egypta 25 USD. Platí se po příletu na letišti. Případně lze vyřídit online (min. 7 dní předem).

Situace v Egyptě

Roušky si tu nosí každý dle svého uvážení a vědomí. Všechny služby a servis je bez omezení. Do velkých obchodních center je rouška povinná. Do restaurací a všech ostatních služeb povinná není. Covid tu samozřejmě je a tak je lepší dodržovat základní hygienická pravidla.

Návrat do ČR

Před odletem do ČR je třeba podstoupit PCR test (ne starší jak 72h) nebo antigenní test (ne starší jak 24h), nebo mít lékařské potvrzení z ČR o prodělání Covidu (nesmí být starší více jak 3 měsíce). PCR test stojí od 30 USD. Záleží, jestli se domlouvá přes CK, nebo individuálně. Je možnost za 50 USD objednat výtěr přímo v kite-centru a neztrácet tak čas cestou do Hurghady, nebo do El Gouny. Nutné je písemné potvrzení výsledku. Po návratu do ČR je teoreticky povinná 5 denní karanténa a potom po 5 dnech od návratu opět odběr PCR testu. Aktuální podmínky pro návrat do ČR nalezneš ZDE.

Kite kurzy  a kite trip

Užitečné informace ke kite tripu, podmínkách kitování  a nabídce našich kite kurzů v Egyptě v Hurghadě nalezneš ZDE.

Snažíme se pravidelně aktualizovat informace, dle platných nařízeních. Přesto však doporučujeme si informace ověřovat přes výše uvedené odkazy přímo ze zdrojů a na stránkách MZV.

Chybí nějaké informace v článku? Máš své poznatky? Neváhej napsat komentář a usnadnit cestu dalším kiterům.2014-2021 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz