Půjčovna vybavení Kontaktuj nás!

Egypt kite trip a kite kurz – JARO 2022

01.Březen - 01.Květen 2022 (7 nebo 14 dní, libovolný počet dní)
od 6300 Kč
Cena zahrnuje: kitekurz ve skupince (2 os. na instruktora), veškeré kite vybavení, poplatky za užívání pláže... Privátní výuka je za 50% příplatek z ceny.

Tato akce již proběhla. Ale nemusíš se bát, pořádáme plno dalších akcí!

Popis akce

Egypt je dokonalým místem pro kiteboarding a potápění. Podmínky na výuku kiteboardingu jsou zde ideální – mělká voda, teplo a stabilní vítr. A když už náhodou nefouká, můžeš vyrazit šnorchlovat, na výlet na delfíny, beduíny, do pouště nebo do měst El Gouna a Hurghada.

Hon na žraloky – Egypt kite trip from BUSSAN on Vimeo.

Lokalita

HurghadaParadise kite spot. Kite centrum leží jen několik kilometrů severně od Hurghady a nabízí výborné zázemí – velký prostor pro startování draků, kompresor, bar, lehátka, paddleboardy, slack line, indoboard, wc, sprchy, wifi… Nejdeš tu prostě vše, co pro svoje pohodlí a kiting potřebuješ. Cena za užívání kite pláže a úschovny je cca 8 eur/os./den (záleží na délce pobytu).

Kite spot – velká laguna s mělčinou. Toto kajtové místo nabízí díky mělčině dostatek prostoru pro začátečníky i pro trénink nových triků. Dno je většinou písčité, někde korálovité (botky do vody se pro začátečníky hodí). Díky mělčině je hladina většinou bez vln. Při přílivu a silném větru se tvoří „chop“ (nepravidelné vlny).

Více informací o dané lokaci se dočteš v našem článku o Egyptě.

Doprava

Letecky z Prahy do Hurghady. Pravidelné linky společnosti Smartwings létají denně. Air Cairo létá dvakrát týdně. Cena zpáteční letenky se pohybuje od 7500 . Příplatek za golfbag o max. hmotnosti 32 kg je u Smartwings 1500 Kč za jednu cestu a měl by být rezervován předem. S koupí letenky nebo zájezdu přes cestovku rádi pomůžeme. Transfer z letiště rádi zajistíme. Na kite spot je to cca 25 minut taxikem.

Testy na koronavirus – aktuální a podrobné info ohledně vycestování do Egypta nejdeš tady.

Cestovky jako EximBluestyle, nebo Fischer nabízí velké množství balíčků (letenka, all in ubytování) kolem 15ti tisíc a často i last minute ceny.

 

Ubytování

Napiš nám termín a vymyslíme spolu tvé ubytování na vile či apartmánu.

Apartmán: možnost apartmánů různých velikostí 2-8 osob. Cena podle počtu lidí a typu apartmánu.

Vila: Ubytování v soukromé luxus vile pro naší bandičku hned u spotu. Vila má svůj bazén, venkovní gril, obrovskou kuchyň s jídelnou, soc. zařízení pro každej pokoj, AC a je pro max. 10 lidí. Cena je 20 eur/os./noc. Platí se záloha 50% při rezervaci.

Strava: Stravování je ve vlastní režii. Ceny jídla jsou podstatně nižší jak v ČR. Pořádáme společné grilovačky, výjezdy do restaurací do Hurghady a El Gouny. Restaurace je 50m od vily, supermarket se vším všudy je 1,5 km daleko. Na kite beach se dá objednat jídlo od lokálního kuchaře.

Obavy, že bez all-inu jste v Egyptě o hladu a bez možnosti sehnat jídlo, jsou zbytečné. Peter nejdřív chtěl do all-inu, ale nakonec byl rád, že si vybral možnost vlastního stravování. O zažívacích potížích z hotelů slyšel jen z vyprávění. Vydej se s Peterem na nákup a zjisti jak to tam chodí.

Jak šel Peter v Egyptě na nákup… from BUSSAN on Vimeo.

Samozřejmě je i možnost zamluvit si solo hotel přes cestovku, nebo přes booking blízko kite spotu. All-in hotely v dosahu jsou AMC Royal Hotel, Hawai le Jadrin Resort a Hawai Riviera hotel. Nejlépe vychází poměr cena výkon AMC Royal Hotel. Cena v all-in hotelu AMC je od 40 eur/os./noc. Cena závisí na době a případné akční nabídce hotelu.

Program

Nabízíme:

 • Přidání se k naší kite partičce a využít nabízené ubytování a společné výlety.
 • Jeden z našich kite kurzů – pro začátečníky týdenní nebo 3-denní kurz, refresh kurz a individuální kurzy
 • Využití půjčovny ať nemusíš nic extra tahat.

Z kite kurzů nabízíme 2-denní refresh kurz  (6h za 6300 Kč), 3 denní kite kurz pro začátečníky (9h za 9400 Kč), nebo nejoblíbenější týdenní kite kurz pro začátečníky (18h za 15900 Kč).  Kurz je vždy přizpůsoben individuálním dovednostem. Týdenní kite kurz se skládá ze šesti dnů kitování. Každý den se skládá ze 3h čistého času dle povětrnostních podmínek a tvých sil. Celkem garantujeme minimálně 18 hodin kurzu. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek se kurz přesouvá na další den dle dohody. Na jednoho instruktora připadají 2 klienti. Privátní výuka je za 50% příplatek z ceny. Vybavení je v ceně kurzu a skládá se z  kitu, prkna, trapézu a helmy.

Délka kurzu 1 os. na instruktora 2 os. na 1 instruktora cena v Kč cena v Euro
Individuální 1 hodina 1,5 hodiny 1 560 Kč 60 Eur
Dvoudenní refresh 4 hodiny 6 hodin 6 300 Kč 240 Eur
Třídenní začátečnický 6 hodin 9 hodin 9 400 Kč 360 Eur
Týdenní začátečnický 12 hodin 18 hodin 15 900 Kč 610 Eur

Mrkni na video reporty z jednotlivých dnů na našem Vimeu:

 • 1.den

  Teorie a bezpečnost, seznámení s kitem, nafouknutí kitu, cvičný kite a manipulace s nim...

 • 2.den

  Manipulace s klasickým kitem, body dragging (táhání se po břiše), nácvik self-rescue (sebezáchrana)...

 • 3.den

  Body dragging s prknem, 1. rozjezdy...

 • 4-6.den

  Trénování rozjezdů, jízdy, otoček, stoupání proti větru, první skůčky a skoky...

 • 7-14.den

  Výlety, kite safary, downwind výlety, koupání, šnorchlování...

Další akce

2014-2022 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz